S.A.L. (Sanne)  Leijsen

S.A.L. (Sanne) Leijsen

Afdeling(en)
Gynaecologie
Aangesteld

Sinds 2019 ben ik gynaecoloog en gespecialiseerd in bekkenbodemproblematiek. Dit is de zorg voor vrouwen met klachten van incontinentie of verzakkingen van de blaas, baarmoeder en/of (endel)darm. Bij deze klachten komt vaak schaamte kijken, waardoor vrouwen er onnodig lang mee rondlopen. Dat is zonde. Ik help vrouwen graag om samen naar een passend behandelplan te zoeken. Die kan voor iedere vrouw anders zijn. Pas als de patiënte tevreden is, ben ik dat ook.

Ik werk sinds 2019 in het Máxima Medisch Centrum. In dat jaar werd gestart met een intensieve samenwerking met het Catharina Ziekenhuis om samen de zorg voor vrouwen met bekkenbodemproblematiek nog beter te maken. Sinds september 2023 werken we op beide locaties en werk ik dus ook in het Catharina Ziekenhuis. Binnen ons team heb ik me gespecialiseerd in verzakkingsoperaties via de kijkbuis (laparoscopie).

Naast het klinisch werk houd ik me, samen met een onderzoeksgroep, bezig met wetenschappelijk onderzoek naar onder meer operaties bij baarmoeder- en vaginatop-verzakkingen.

Aandachtsgebieden

  • Verzakkings- en incontinentieproblematiek
  • Vulvaire klachten

Opleidingen & ervaringen

  • Opleiding tot gynaecoloog, Jeroen Bosch Ziekenhuis, ’s Hertogenbosch, RadboudUMC Nijmegen
  • 2012: promotieonderzoek naar de waarde van urodynamisch onderzoek voorafgaand aan operaties tegen stressincontinentie. Resultaat is dat urodynamisch onderzoek bij deze doelgroep in veel gevallen achterwege kan blijven. RadboudUMC
  • Opleiding geneeskunde, Universiteit van Utrecht

Nevenactiviteiten

  • Lid Commissie Cursorisch Onderwijs; organisatie landelijke opleidingsdagen voor gynaecologen in opleiding
  • Bestuurslid Overeindse Dagen
  • Lid IMFS-commissie (Máxima MC)
  • Docent cursus toegepaste anatomie
  • Schrijven module landelijke richtlijn urine-incontinentie
  • Lid green team OK en VMK (Máxima MC)

Lidmaatschappen

  • Lid Nederlandse vereniging voor Obstetrie en Gynaecologie (NVOG)
  • Lid werkgroep bekkenbodem NVOG
  • Lid International Urogynecological Association (IUGA)
  • Lid Nederlandse Vereniging voor Vulvapathologie (NVvVP)

Publicaties

leijsen sa – Search Results – PubMed


© 2025 Catharina Ziekenhuis
Alle rechten voorbehouden