Warm welkom én verandering parkeren Spoedeisende Hulp
Het Catharina Ziekenhuis introduceert een tijdelijke entree om winterkou buiten te houden. Daarnaast wordt betaald parkeren ingevoerd bij de Spoedeisende Hulp (SEH) om parkeeroverlast te verminderen.
Op zaterdag 30 november krijgt de hoofdingang een nieuwe, stijlvolle tijdelijke entree. Deze verlengde sluis zorgt ervoor dat bezoekers en medewerkers minder last hebben van kou en wind in de ontvangsthal. De werkzaamheden beginnen om 6.00 uur en de hoofdingang is vanaf 8.00 uur weer helemaal toegankelijk.
Bij koud weer en ongunstige wind stroomt nu vaak koude lucht de hal in door de open schuifdeuren. Ook vorig jaar werd daarom een tijdelijke entree geplaatst. Dit jaar wordt de tijdelijke entree echter verbeterd: de sluis is gemaakt van stevig kunststof met ramen, hoogwaardige verlichting en plantenbakken. Zo voelt de entree warm en uitnodigend aan. We werken aan een permanente oplossing, maar dit vraagt meer tijd vanwege het vergunningstraject.
Betaald parkeren bij SEH
Vanaf december wordt het parkeerterrein bij de SEH onderdeel van het betaalde parkeersysteem, net als de andere terreinen rond het ziekenhuis. De belangrijkste veranderingen zijn:
- Ticketloos parkeren: het kenteken wordt automatisch herkend bij in- en uitrijden.
- Direct betalen bij de slagboom: er zijn geen losse automaten meer.
- Cashless betalen: betalen kan alleen met pinpas of mobiel.
- Kosten: parkeren kost maximaal € 3,50 per dag. De eerste 30 minuten zijn gratis.
Met deze maatregel wil het ziekenhuis ervoor zorgen dat parkeerplaatsen beschikbaar blijven voor patiënten en bezoekers die de SEH écht nodig hebben. Betalen ontmoedigt langdurig gebruik door mensen zonder zorgbehoefte.
Deze stap volgt een jaar nadat parkeerterrein P2 (aan de rechterkant van ons terrein) alleen toegankelijk werd voor patiënten en bezoekers. Reden hiervoor wat ook meer parkeerruimte creëren voor mensen met een zorgbehoefte.