Met Babyconnect weer een stap dichter bij veiliger en makkelijker samenwerken tussen zorgverleners

Stel je voor: je komt het Catharina Ziekenhuis binnen om te bevallen en de arts weet meteen wat jouw verloskundige eerder heeft genoteerd. Jij hoeft niets te herhalen en er gaat geen belangrijke informatie verloren. Dat is Babyconnect: een digitaal systeem dat medische gegevens veilig en direct uitwisselt tussen zorgverleners.

“Het geeft rust en vertrouwen dat we altijd de juiste informatie op het juiste moment bij de hand hebben”, zegt Michelle Westerhuis, gynaecoloog binnen het Vrouw Kind Centrum van het Catharina Ziekenhuis. “Er zijn nog wel stappen te zetten naar meer gebruikersgemak, maar een belangrijk begin binnen de digitale gegevensuitwisseling in de geboortezorg is gemaakt. Tot voor kort werden gegevens veelal versnipperd en met meerdere tussenstappen in de keten doorgegeven. Dat kostte tijd en vergrootte de kans op fouten. Met Babyconnect is dat verleden tijd. Voor jou als patiënt betekent dit meer gemak, minder herhaling en het vertrouwen dat iedereen die je helpt, precies weet wat er speelt.”

De veiligheid is goed geregeld. Babyconnect voldoet aan de nieuwste en dus strengste normen voor privacy. Alleen zorgverleners die jou behandelen, kunnen jouw gegevens inzien. “Je mag erop vertrouwen dat je gegevens niet alleen goed worden gebruikt, maar ook goed beschermd zijn”, zegt Mark van den Broek als verantwoordelijk manager binnen het ziekenhuis.

Babyconnect is landelijk ontwikkeld en wordt stap voor stap ingevoerd. In onze regio doen alle verloskundigenpraktijken, kraamzorgorganisaties en alle ziekenhuizen mee. Dankzij dit systeem werken zij beter samen. “Door deze digitale uitwisseling ontstaat één zorgketen rondom moeder en kind”, vertelt Van den Broek. “Dat maakt de zorg efficiënter, persoonlijker en veiliger.”

Met Babyconnect sta jij dus centraal. Jij bepaalt wie jouw gegevens mag inzien en gebruiken. Zo sluit de geboortezorg beter aan op jouw wensen en situatie.


© 2025 Catharina Ziekenhuis
Alle rechten voorbehouden