Auto/Allo antistoffen tegen Trombocyten (Folder)

Laboratorium
Michelangelolaan 2
5623 EJ Eindhoven

040 - 239 91 11
Catharina een Santeon ziekenhuis

Auto/Allo antistoffen tegen Trombocyten (Folder)

Uw arts heeft u doorverwezen voor een MAIPA (Monoclonal Antibody-specific Immobilization of Platelet Antigen). Dit is een test die onderzoekt of er antistoffen tegen trombocyten aanwezig zijn in uw bloed.

Wat moet u doen vóór de test?

Neem eerst contact op met het laboratorium voor een afspraak.

De MAIPA is een test die we moeten inplannen. Neem hiervoor contact op met het Algemeen Klinisch Laboratorium. De analist van het laboratorium maakt samen met u een afspraak  voor deze test. U kunt de analist bereiken op het telefoonnummer (040) 239 86 29. Indien u niet met de juiste persoon verbonden wordt, kunt u vragen naar de ‘senior analist speciële hematologie’. U kunt dan doorverbonden worden.

Waarom wordt deze test gedaan?

De MAIPA wordt gedaan om te kijken of er antistoffen tegen trombocyten aanwezig zijn in uw bloed. Dit zou een mogelijke oorzaak kunnen zijn voor een verlaagd trombocyten(bloedplaatjes) gehalte.

Vragen

Heeft u na het lezen van deze folder nog vragen over het onderzoek? Neem dan tijdens kantooruren contact op met het Laboratorium.  

Contactgegevens

Catharina Ziekenhuis
040 – 239 91 11
www.catharinaziekenhuis.nl

Laboratorium
040 – 239 86 12

Speciële Hematologie
040 – 239 86 29

Routenummer(s) en overige informatie over het Laboratorium vindt u op www.catharinaziekenhuis.nl/laboratorium


© 2026 Catharina Ziekenhuis
Alle rechten voorbehouden