Duplexonderzoek arterie temporalis (Folder)
5623 EJ Eindhoven
040 - 239 91 11
Duplexonderzoek arterie temporalis (Folder)
Er is voor u een afspraak gemaakt voor een duplexonderzoek van de arterie temporalis op het Vaatlaboratorium. Dit is een echografisch onderzoek waarbij we de slagaders in de oksel en ter hoogte van de slaap aan beide zijden van het hoofd met behulp van geluidsgolven in beeld brengen. De vaatlaborant onderzoekt of er een ontsteking aan de vaatwand is en verricht metingen om de bloeddoorstroming te controleren.
Wij hopen dat u zich met behulp van deze folder goed kunt voorbereiden. Het is goed om u te realiseren dat voor u persoonlijk de situatie anders kan zijn dan hier beschreven.
Voorbereiding
Het onderzoek vindt plaats op het Vaatlaboratorium. U kunt zich aanmelden via de aanmeldzuil en daarna kunt u plaatsnemen in de wachtruimte totdat de vaatlaborant u oproept.
Het onderzoek
Ter voorbereiding vragen we u om uw hals- en oorsieraden, bril en gehoorapparaat af en/of uit te doen voorafgaand aan het onderzoek. Een eventueel haarstuk kunt u afdoen in de onderzoekkamer.
Gedurende het onderzoek ligt u op een onderzoektafel. De vaatlaborant begint met metingen in de oksels te verrichten, hiervoor moet u uw bovenlichaam ontkleden. Een hemd of BH (ondergoed) kunt u aanhouden. Vervolgens brengt de vaatlaborant gel aan op de huid bij de oksels en bij het oor. Dit is om een goede geleiding van de geluidsgolven te krijgen. Daarna gaat de vaatlaborant met de echo(kop) over de huid, waardoor de bloedvaten (in kleur) op het beeldscherm van het echoapparaat zichtbaar zijn. Dit is niet pijnlijk. Ook is uw bloedstroom tijdens het onderzoek hoorbaar.
Na het onderzoek verwijdert de vaatlaborant de gel. Er kunnen echter wel wat gelresten achterblijven in de haren, deze zijn gemakkelijk thuis uit te wassen.
Het onderzoek duurt maximaal 1 uur.
Uitslag
Het resultaat van het onderzoek krijgt u van uw behandelend arts bij een volgend polikliniekbezoek. Indien anders, dan zal de behandelend arts of vaatlaborant dit met u bespreken.
Verhinderd
Als u om dringende redenen uw afspraak niet kunt nakomen, dan dient u tenminste één dag voor het onderzoek contact op te nemen met de poli chirurgie
Opleidingsziekenhuis
Het Catharina Ziekenhuis is een opleidingsziekenhuis. Wij leiden artsen, verpleegkundigen en andere zorgverleners op. Dit betekent dat ook een zorgverlener in opleiding uw behandeling, onderzoek of operatie kan uitvoeren. Maar dit is niet altijd zo. Uw veiligheid staat altijd bij ons voorop. Als een zorgverlener in opleiding u helpt, werkt deze altijd onder begeleiding van een gediplomeerd zorgverlener. Als u niet wilt dat een zorgverlener in opleiding u helpt, dan kunt u dit met uw arts bespreken.
Vragen
Heeft u na het lezen van deze folder nog vragen? Neem dan contact op met de poli chirurgie/vaatlaboratorium.
Contactgegevens
Catharina Ziekenhuis
Telefoon 040 – 239 91 11
www.catharinaziekenhuis.nl
Spoedeisende Hulp
040 – 239 96 00
Vaatlaboratorium
040 – 239 71 50
Routenummer(s) en overige informatie vindt u op www.catharinaziekenhuis.nl/vaatchirurgie.