Blokkade van het ganglion stellatum bij opvliegers
Bij deze behandeling krijgt u een verdovingsmiddel via een naald bij een zenuwknoop in uw hals. Deze zenuwknoop heet het ganglion stellatum. De anesthesioloog-pijnspecialist plaatst de naald met hulp van röntgen of echo, zodat dit veilig gebeurt.
Door deze verdoving wordt tijdelijk het temperatuurcentrum in de hersenen beïnvloed. Daardoor krijgt u minder vaak opvliegers en zijn ze minder heftig, bijvoorbeeld tijdens de overgang. Ze kunnen met 50-70% verminderen. Dit effect kan enkele maanden aanhouden. Soms is het nodig om de behandeling te herhalen, dit doen we maximaal twee tot vier keer per jaar.
Een voordeel van deze behandeling is dat u geen hormonale medicatie hoeft te gebruiken. Hormonen kunnen namelijk nadelen hebben, zoals een hoger risico op hart- en vaatziekten en kanker.
De behandeling duurt ongeveer tien minuten. Soms merkt u meteen verschil, soms pas na een paar dagen. Napijn kan enkele weken blijven, maar dit is goed te behandelen met pijnstillers.
Bijwerkingen zijn meestal mild en tijdelijk. U kunt bijvoorbeeld een afhangend ooglid krijgen, hees worden of napijn hebben. Deze klachten verdwijnen meestal als de verdoving is uitgewerkt.